smijana (smijana) wrote,
smijana
smijana

..ніколи не вгадаєте на що я витрачаю вже кілька вечорів (до глибокої ночі) поспіль. :)

Нишпорю в you-tube в пошуках індійської автентики. Саме етно-автентики, а не Болівуду. Хоч Болівуд чи кліпи і базуються на народному співі.. але хтозна, може це десь так як у нас спів "народних колективів" який взагалі-то суттєво відрізняться від співу бабусь у селі: він "пригладжений", вишколений, але позбавлений нюансів природного звучання, вимови, інтонацій, вібрацій, всього.
І крім того, він бере за основу не обрядову пісенність, а розважальні "танці-польки". А це не одне і те ж, хоча теж мало місце, тільки в частині танців, а не самого по собі обряду.

А для чого?..


та стало цікаво порівняти наші найдревніші народні пісні (обрядові: наприклад, весільні) які дуже консервативно передавалися віками.. а може і тисячоліттями, з такими ж обрядовими індійськими: чи правду пишуть про зв'язок міфологій, культур, мов і уявлень, і т.і. Чи є в іранській автентиці, індійській, хоча б наближено - такі ж мелодії і ритми як у наших весільних обрядових.
Зрозуміло, що за такий тривалий період змінилися і мови і зазнали змін традиційні ритуали (зокрема, весільні). Але я читала про індуса котрогось, який слухав чернігівських наших жіночок і казав що вони співають як індійські жінки на весіллях..

Треба сказати що я мало що нашукала..
По-перше, по тій причині що написала вище - дуже мало індійської автентики без обробок у кліпах. Просто звичайних сільських обрядів, таких же "бабусь" тільки індійських. Знайшла лише одну.
А по-друге, тому що і українських звукозаписів необробленої автентичної обрядовості від носіїв бракує в інтернеті.
Маю звукозаписи автентичного виконання весільних справжніх пісень тільки Хмельниччини (свої записи) і Київщини (та й те mp3 безкоштовно для жж-друзів можна було б послухати лише на ex.ua, а завантажити записи з дисків на you-tube боюся трохи, вони он по 67грн. продаються..) .
А от чернігівщини, скажімо, не маю.. та і всіх інших регіонів. Хтозна чого вони, ті автентичні записи, такі рідкісні.. від кого їх ховають і чому їх мало де можна почути. Попса одна.. може заробляють, щоб туристи не скачували з нету а купували диски? :) але менше з тим.

Поки що великого ступеню збіжності, щоб от так явно - не знайшла. Так, щось таке є подібне.. бо весільні мелодії - особливі, там переливи мелодії геть не схожі на звичайні застільні чи ліричні народні пісні і тим більше на "ой на горі два дубки"..
але конкретики все одно мало.
Тобто, можна сказати що нічого схожого я не знайшла. :)
А ще готую ролики на ю-тубі зі своїми записами 2010 року - порізаними на окремі пісні. Планую якось поділитися - з деякими коментарями-роздумами. :)

А зараз - слухайте індійську і українську весільну обрядовість у маленьких фрагментах. Може не найвдаліших - але матеріалу мало.
Індія:

Україна, Хмельниччина:


Індія:

Україна, Чернігівщина:

Tags: мелодія, мої етноекспедиції, це моя Україна
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 26 comments